Обмен на знания за градината

Потребителски аватар
mimosa03

Обмен на знания за градината

Мнениеот mimosa03 » 12 юли 2016, 14:01

Здравейте! Отварям тази тема, защото съм убедена, че всеки от нас има натрупани знания за отглеждане на зеленчуци и животни и тяхното лечение при необходимост. Смятам, че участието ни в сдружението не свършва със наемането на къща, която да направим наш дом. След това идва трудното особено за хора, които за първи път се сблъскват със земеделие.
Мястото на човек е там, където е сърцето му!
Потребителски аватар
mimosa03

Re: Обмен на знания за градината

Мнениеот mimosa03 » 15 юли 2016, 12:14

Аз се боря с разните мушички по цветята, забождайки кибритени клечки с барута в почвата. Иска време да подейства, но винаги е безотказно.
Мястото на човек е там, където е сърцето му!
Liliya

Мнениеот Liliya » 18 юли 2016, 00:22

Здравейте!Имах гадинки по розите и ми казаха да накисна тютюна от една цигара в литър вода.Престоява една нощ и пръцкаш с прецедената вода.Опитах и още след първото пръскане изчезнаха.Дано съм била полезна.
Liliya

Мнениеот Liliya » 18 юли 2016, 21:08

Здравейте(отново)!Снощи се опитах да се включа и написах нещо,което научих тези дни за буболечките по цветята,но след като го "пратих",ми написаха,че админите ще прверят съдържанието и ако преценят,ще го пуснат.Явно не е било достатъчно надеждно!
Ще опитам пак!
Имах буби по розите и ми казаха да накисна тютюна от една цигара в бутилка с вода.Престоява една нощ.На следващия ден се прецежда и се пръска с пръскало.Опитах и на следващия ден бяха ОК.За по сигурно ги напръсках втори път.Не знам дали е правилно,но се развиват чудесно.
Калина

Мнениеот Калина » 22 юли 2016, 20:31

Здравейте! Искам да предложа освен знания за градината да помагаме на новите стопани на къщите със семена на цветя и зеленчуци, за да участваме по този начин в поддържането и възстановяването на тези стари, но хубави, градени с любов, български къщи. На мен не би ми представлявало трудност да изпращам семена по пощата на желаещите стопани. Дали ще е осъществимо?

Върни се в “Търся къща БЕЗ наем”